תוספת של מיליארד ₪ אושרה לטובת רכישת דירות לדיור הציבורי

 

ועדת הכספים אישרה העברה תקציבית לגיוס כספים לרכישה באופן מיידי של כ-1,000 דירות. רכישת הדירות מיועדת לעולים חדשים ולדיירי הדיור הציבורי. על חברת עמידר, הוטלה המשימה לגייס את הסכום באגרות חוב לתקופה של 10 שנים, כספים שבאמצעות יתאפשר ביצוע המהלך.

 

המהלך שיוביל להגדלת מלאי הדירות של הדיור הציבורי

 

לפני מספר ימים אישרה ועדת הכספים של הכנסת העברת תקציבית למען גיוס של כמיליארד ₪ לרכישה מידית של כאלף דירות לדיירים של הדיור הציבורי ועבור עולים חדשים. המהלך אשר בוצע ביוזמתו של שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט קיבל אישור משר האוצר, משה כחלון.

 

המהלך יוביל לרכישת דירות נוספות אשר ישמשו להגדלת המלאי של הדירות בדיור הציבורי. מי שאמורים ליהנות מהתוספת המכובדת למלאי הדירות, הם הזכאים, ביניהם דיירי הדיור הציבורי ועולים חדשים. מדובר ברכישה של כ-1,000 יחידות דיור נוספות מעבר לנוהג הרכישה הקבוע מדי שנה.

 

על מנת לבצע את המהלך, חברת השיכון הציבורי, חברת עמידר תידרש לגייס מיליארד ₪ באמצעות אגרות חוב לתקופה של 10 שנים. גיוס הכספים יאפשר את ביצוע המהלך כולו.

 

אלפי דירות לאחר שיפוץ מיועדות לדיור הציבורי

 

חשוב להבהיר, כי בשנתיים האחרונות כ-20,000 דירות שופצו במטרה להכשירן למגורים ויצטרפו למאגר של הדירות של הדיור הציבורי. עלות השיפוץ מוערכת בכ-400 מיליון ₪. בנוסף, נרכשו כ-1,300 דירות לטובה הגדלת המאגר. העלות הכוללת של הרכישה הינה של 1.5 מיליארד ₪.

 

במשרד השיכון מבקשים להזכיר כי זאת פעם ראשונה שלמעלה מ-600 דירות ישנות שעמדו ריקות במהלך עשרות שנים, עברו שיפוץ ואוכלסו ע"י זכאים במסגרת תכניות הדיור הממשלתיות השונות. כמו כן, הוקצה תקציב נפרד בגובה של 100 מיליון ₪ למען רכישת דירות שנועדו לנכים המרותקים לכיסאות גלגלים.

 

השר גלנט, שר הבינוי והשיכון התייחס למהלכים האחרונים שביצע משרדו ובירך על "שיתוף הפעולה של כלל גורמי הממשלה, ובראשם משרד האוצר, משרד העלייה והקליטה, אשר אפשרו להוציא את המהלך לפועל." מתוך דבריו של השר על אישור הוועדה לביצוע המהלך של רכישת 1,000 דירות למאגר הדיור הציבורי

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon