כיצד בוחרים יזם לפרויקט תמ"א 38?

 

 

הפופולאריות הגואה של פרויקט תמ"א 38 יוצרת עניין רב בקרב יזמים המחזרים אחר דיירים המעוניינים לשדרג את תנאי המגורים שלהם. המספר הגדל של יזמים אשר מציעים את עצמם לפרויקטים באזורים אטרקטיביים, מצביע על העניין הרב שהפרויקטים מעוררים בחלק ניכר של הציבור.

 

פרויקט כדאי ואיכותי שכולם מרוויחים בו

 

אם לפני מספר שנים, אפשר היה לראות פרויקטים של תמ"א 38 בקצב של טפטופים פה ושם, בשנתיים האחרונות, הטפטופים הפכו לגשם של ממש. ישנן מספר סיבות לכך, חלקן קשורות לבועת הנדל"ן, החשש מרעידת אדמה שאינו מרפה מהציבור, והאפשרות של שדרוג הדירה הישנה ללא השקעה מצד בעל הדירה.

 

כאשר יזם בעל שם ורקורד עומדים מאחורי ביצוע פרויקט כמו תמ"א 38, גם הדיירים הסרבנים ביותר, נוטים בסופו של דבר להסכים להצעה ונותנים את הסכמתם לביצוע הפרויקט. פרויקט כמו תמ"א 38 נמנה בין הפרויקטים הבודדים בארץ.

 

אילו פרמטרים יש לקחת בחשבון כאשר בוחרים יזם לפרויקט תמ"א 38

 

לעיתים דייר המעוניין להתחיל בתהליך של תמ"א 38 עומד בפני החלטה קשה, והיא, באיזה יזם לבחור כשלפניו מונחות מספר הצעות. מצב כזה עשוי לקרות, כאשר דיירי בניין הממוקם באזור אטרקטיבי מקבלים הצעות ממספר יזמים. ההבדלים בהצעות, עשויים להתמקד בקבלת דירות יותר גדולות, בחומרי גלם איכותיים יותר בקומה גבוהה יותר, דמי שכירות יותר גבוהים לכל דייר ועוד. עוד לפני שבוחרים בהצעה הנוצצת ביותר, כדאי לבדוק מיהו היזם העומד מאחורי ההצעה.

 

לפני שסוגרים על הסכם עם יזם, רצוי לבחון את היזם, לפי מספר קריטריונים. החשובים ביותר הם: ותק, הון עצמי, בניינים מאוכלסים שהוא בנה בעבר וניתן לבדוק אותם, אילו תנאים הוא מציע בהשוואה ליזמים אחרים או בכלל, ואם הוא יכול לעמוד מאחורי ההצעות שהוא הגיש. כמו בכל משא ומתן המתנהל מול גוף גדול, על הדיירים להבטיח את זכויותיהם בהסכמים הכתובים, ולבחור בעורכי דין שידאגו לזכויות הדיירים ולא לצרכים של היזם. כדאי לזכור, שגם אם היזם מציע שדרוג אדיר לדירה, עדיין מדובר בנכס שהוא כולו של הדייר ושכל הזכויות עליו, שמורות לו לאורך כל הדרך.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon