זוכי מחיר למשתכן הגישו עצומה לקיצור זמן המתנה לדירה

 

מאות זכאים אשר קיבלו הודעות על זכייתם בהגרלה הגדולה של 15 אלף דירות במחיר למשתכן פנו לשר האוצר בעצומה לקצר את זמן ההמתנה לקבלת הדירות לידיהם. כמו כן, בתחילת ספטמבר אמורה להיערך הגרלה גדולה נוספת והיא אחת הסיבות לבקשת הזכאים לקיצור זמן ההמתנה.

 

מה קורה במחיר למשתכן בין שתי ההגרלות הגדולות

 

בתפר שבין שתי ההגרלות הגדולות של המחיר למשתכן, מתפתחים בימים האחרונים מספר תרחישים מעניינים. בהגרלה הגדולה האחרונה הועלו בגורל כ-15 אלף דירות אשר חולקו בין הזכאים. ההגרלה הגדולה הבאה אמורה להתקיים בקרוב מאד וככל הנראה עתידה להתפרסם בתחילת ספטמבר. גם הפעם צפוי להיות היקף גדול של דירות שיוצעו בהגרלה לזכאים. לאחרונה, נודע כי זוכי ההגרלה הראשונה פנו לשר האוצר על מנת שיפעל לקיצור זמן ההמתנה לקבלת הדירות המוזלות.

 

כמה שנים מחכים היום לקבלת דירה מוזלת?

 

תהליך קבלת דירה במסגרת הפרויקט מחיר למשתכן ארוך ומפותל. לאחר שעמדו בקריטריונים המאפשרים להם להשתתף בהגרלות הגדולות של מחיר למשתכן, הזכאים נאלצים להמתין עוד כ-5 שנים עד שהדירות שלהם מוכנות. לאחר אישור הזכייה, מתבצע תהליך הכולל מסירת שטח הקרקעות לקבלן, תהליך אישור של היתרי הבנייה, בניית תשתיות מקדימות ולאחר מכן, הזוכים צריכים לחכות עוד כ-5 שנים עד שהם מקבלים את הדירות לידיהם. בעצומה שהוגשה לשר האוצר, משה כחלון, הזוכים בהגרלה מבקשים לקצר את ההמתנה מ-5 שנים כפי שנהוג עד כה ולהפוך אותה להמתנה של כ-3 שנים.

 

הסיבות העומדות מאחורי הפנייה לאוצר

 

כ-630 איש חתומים על העצומה שהוגשה למשרד האוצר, ובה הם מסבירים מדוע הם מבקשים לקצר את תהליך ההמתנה לדירותיהם. לפי דבריהם, ההמתנה הארוכה מבטלת למעשה את היתרונות ברכישת דירה באמצעות התכנית מחיר למשתכן. לפי טענתם, ההנחה שהם מקבלים במסגרת התכנית ויתרונות נוספים הולכים לאיבוד כאשר הם נאלצים להמתין זמן רב לקבלת דירותיהם החדשות. הם מתארים מצב שבו הם נאלצים לשלם שכר דירה, משכנתא וגם לספוג את עליית המדד בתשומות הבנייה במהלך 5 שנים שהם ממתינים לדירותיהם. ההמתנה הארוכה מוסיפה גם מצב של חוסר וודאות לגבי הלימודים והמעבר של ילדים בתקופה של 5 שנים.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon