בקרוב תחל בניית שכונה חדשה בלוד

 

ביום חמישי האחרון נחתם הסכם בין נציגיהם של מושב ניר צבי, עיריית לוד והמועצה האזורית עמק לוד שבעקבותיו ניתן יהיה להקים 11 אלף דירות על אדמות מושב ניר צבי.

 

לידתה של שכונה חדשה במושב ניר צבי

 

במושב ניר צבי, על אדמות המשמשות את המועצה האזורית עמק לוד לגידולים חקלאיים, יוקמו אלפי יחידות דיור לאחר שנחתם הסכם בין העירייה, המועצה האזורית ונציגי המושבה. תמורת הסכמתה להעביר את השטחים החקלאיים לבניית אלפי הדירות, תקבל מועצה האזורית, בין 42-44 מיליון ₪. הסכם בין עיריית לוד למדינה נחתם כבר בחודש מאי השנה כשבמסגרתו צפויות להיבנות בעיר לוד, 17 אלף דירות בהשקעה של קרוב ל-7 מיליארד ₪.

 

תכנית בנייה בעלת היקף גדול

 

במסגרת תכנית בנייה מרשימה אמורה להיבנות על שטח גדול ביותר של 1690 דונם, שכונת ענק שעליה ייבנו אלפי דירות, במושב ניר צבי, הממוקם במועצה אזורית עמק לוד. השטח המשמש לגידולי חקלאיים יעבור הסבה לשטח בנייה של כ-11 אלף דירות. את התכנית לבנייה במושב ניר צבי כמו תכניות בנייה אחרות, מובילה החברה הממשלתית, דירה להשכיר, שהייתה זו שגם ניהלה את המגעים עם עיריית לוד להכנת וחתימת ההסכם שנחתם עמה. על ההסכם חתומים מספר גורמים, ביניהם: רשות מקרקעי ישראל, משרד הבינוי ומשרד האוצר.

 

הקשיים במו"מ בין הצדדים בתחילת הדרך

 

הדרך לחתימת ההסכם בין הצדדים לא הייתה קלה. המגעים הראשונים לוו בהתנגדות מצד המועצה האזורית ומושב ניר צבי באשר לכוונה לגרוע שטח גדול מהמושב ולהעבירו לעיריית לוד. בין הטיעונים שהועלו ע"י המתנגדים להסכם, היה השימוש בקרקע למטרות חקלאיות, שימוש שממנו מתפרנסים אנשי המושב. מי שאחראי על קביעת הכרעת גבולות כאשר ישנה מחלוקת בנושא, היא וועדת גבולות במשרד הפנים.

 

עקב החשש שהנושא יתעכב זמן רב בעת שהוועדה תדון במספר מחלוקות הקיימות בהסכם, הוחלט לפתור את הסיבוכים בדרך להסכם, בדרך אחרת. בין היתר, עיריית לוד ודירה להשכיר הסכימו לבצע תיקון בתכנית הבנייה על מנת שהיא תכלול הרחבה עבור בנים ממשיכים בלב המושב. לאחר הכנסת סעיפים נוספים הצדדים הגיעו להסכם שיאפשר את הקמת אלפי יחידות הדיור במושב ניר צבי.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon