תושבי שכונת עמל בהרצליה לא רוצים מגדלים בשכונה שלהם

 

קרבות בלימה של העירייה ותושבי השכונה כנגד תכניות הלשכה המחוזית לבנייה

עיריית הרצליה ותושבי נווה עמל מנהלים מאבק נגד תכניות הבנייה של הלשכה לתכנון מחוזי תל אביב. לפי דרישות של הלשכה לתכנון מחוזי, עיריית הרצליה נאלצה לשנות את תכנית המתאר של העיר על מנת ששכונת נווה עמל תהפוך לאתר פוטנציאלי להקמת מגדלים. העירייה ותושבי השכונה טוענים שלא רק שהשכונה אינה בנויה להכיל כמות גדולה של אנשים, קיים סיכוי גדול שתיווצר לאחר הבנייה, אפליה של השכונה לעומת שכונות אחרות. ההתנגדות לתכנית הבנייה הוגשה בתחילת חודש יולי ללשכת התכנון המחוזית תל אביב ע"י 280 תושבי שכונת עמל בהרצליה.

 

החשש מאובדן זהות השכונה

תכנית בניית המגדלים תחולל שינוי עצום בפניה של שכונת נווה עמל ותהפוך אותה משכונה פסטוראלית עם מבנים צמודים לקרקע, לאתר פוטנציאלי למגדלים בני 30 קומות. עורכי דין, מחברי ההתנגדות, טוענים שנעשה עוול ברור נגד שכונת נווה עמל, מפני שלא הועלתה תביעה דומה כלפי שכונות צמודות קרקע בעיר, כמו לדוגמה, שכונת נוף ים או הרצליה פיתוח. יש להזכיר שבשכונות אלו גרים תושבים יותר עשירים מהתושבים הגרים בשכונת נווה עמל. הקמת מגדלים גבוהים בשכונה, יפגעו בחזות ובאווירה הפסטוראלית של המקום. מעבר לכך, כפי שהתושבים והעירייה טוענים, השכונה כפי שהיא היום, לא תוכל להכיל כמות גדולה של תושבים חדשים, בשל מספר סיבות.

 

שכונה ותיקה בעלת אוכלוסייה מגוונת

שכונת נווה עמל ממוקמת בקצה הצפון-מזרחי של הרצליה, במרחק לא רב מרעננה. היא נחשבת לשכונה הגדולה ביותר בהרצליה עם כמות של 9% מכלל תושבי העיר. שכונת נווה עמל הוקמה לאחר 1948 על קרקעות של ערבים נפקדים, כשכונת פועלים עצמאית. תושביה הראשונים של השכונה היו עולים מדרום אפריקה, מטורקיה ומתימן. לאחר מספר שנים, נבנו בשכונה בתי שיכון נמוכים, אשר כונו "רביעיות" עבור עולים שהגיעו מצפון אפריקה וממזרח אירופה. פני השכונה החלו להשתנות, מכיוון שלפני 10 שנים, לאחר שהייתה במשך שנים שכונה ענייה, זוגות צעירים משכילים גילו את הפוטנציאל הנסתר של השכונה, והחלו לשפץ את הבתים הקטנים ולהפוך אותם לקוטג'ים נאים עם גגות רעפים אדומים.  

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon