שינוי בגישה של הרשויות המקומיות לפרויקט פינוי בינוי

 

לאחרונה ניתן לראות כיצד ראשי רשויות מקומיות, אשר חששו בעבר הלא רחוק, מפגיעה בצביונם של יישוביהם, שינו את הגישה שלהם לפרויקט פינוי ובינוי, ומצטרפים לרשימה ארוכה של ישובים שבהם מיזמים הקשורים לפרויקט הלאומי.

 

כבר לא מפחדים מתהליך של התחדשות עירונית

 

ראשי ערים ורשויות מקומיות בכל הארץ, מתייחסים לפרויקט פינוי-בינוי כתהליך של התחדשות עירונית פר אקסלנס, בניגוד לפרויקט ארצי אחר, תמ"א 38, שלגביו מתנהלים וויכוחים לגבי ההגדרה שלו. כלומר, האם להגדירו כפרויקט להתחדשות עירונית. התמורה בדעה הרווחת בקרב ראשי הרשויות בישראל, מהווה הגורם המוביל לביצוע של פרויקטים רבים בארץ של פינוי-בינוי. ראשי הרשויות כבר אינם מפחדים מהשינויים הצפויים בחזות יישוביהם, במיוחד כשאל השינוי החיצוני המבורך, מצטרפים יתרונות נוספים, המתבטאים במספר נושאים.

 

כיצד ראשי הרשויות התגברו על ההתנגדות שלהם לפרויקט

 

החשש העיקרי בעבר של ראשי היישובים היה שקונספט הבנייה של הפרויקט לא יהיה תואם לקונספט המגורים הקיים בעיר. הקונספט כלל נושאים כמו: גובה המבנים, הצפיפות במונחים של יחידות דיור לדונם וכמו כן, נפח הפרויקט. נושאים אלו גרמו ללא מעט ראשי ערים ורשויות להתלבט לגבי התאמת הפרויקט ליישוביהם. לבסוף, השינוי בהתייחסות הגיע גם בעקבות ההבנה בצורך להתיישר עם האינטרסים הלאומיים ועם הביקוש לריענון המבנים הקיימים ותוספת של יחידות דיור נוספות באזורים שבהם מתבצעים הפרויקטים.

 

מהם היתרונות של פרויקט פינוי-בינוי

 

קיימים מספר יתרונות מעבר לשינוי חזותה של פני היישוב, כאשר מתבצע פרויקט של פינוי-בינוי. גם אם, ריענון וחידוש פני העיר צריכות להוות סיבות מספיק טובות כדי לאפשר ליזמים לבצע פרויקטים באזורים שונים בערים וברשויות מקומיות. הסיבות הנוספות הינן משיכה של קהלים חדשים לישובים, או לאזורים שבהם לא רוכשים פוטנציאליים לא גילו עניין בעבר. בנוסף מצטרפת האפשרות של בנייה של מבני ציבור לתושבי המתחם שבו מקימים את הפרויקטים החדשים. כמו כן, מדובר בשיפור באיכות החיים של התושבים הקיימים והחדשים, בפיתוח הסביבתי וביצירת מקומות עבודה. מעבר לכך, לאחר אכלוס המבנים, הרשות המקומית תוכל ליהנות מהכנסות ממסים בסיום הפרויקט, אפשרות שלבדה עשויה לשכנע כל ראש רשות לפתח פרויקט כמו פינוי-בינוי.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon