פרויקט פינוי בינוי ראשון הכולל מגדל משרדים

 

פרויקט בינוי-בינוי ראשון מסוגו בבני ברק אושר לאחרונה בוועדה לתכנון ובנייה תל אביב. הפרויקט יכלול גם מגדל משרדים מעבר לבנייני מגורים. הפרויקט הייחודי יהיה ממוקם בלב אזור העסקים של העיר.

 

פרויקט המשלב בנייני מגורים ומגדל משרדים

 

תכנית בנייה ראשונה לסוגה, בעיר בני ברק, ייחודית וחדשנית בעיר, מפני שהיא תשלב בין מבני מגורים ומגדל משרדים ענק בסמוך להם. האזור שבו אמורים לקום המבנים הינו "מובלעת" של מבני מגורים בלב אזור תעסוקה שבשנים האחרונות נבנו בו מגדלי משרדים רבי-קומות, כמו למשל, מגדל דן, מגדל קונקורד, מגדל V טאוור, מגדלי בסר ועוד. התוכנית אמורה להשתרע על פני 10 דונם, והיא תמוקם בין הרחובות בן-נון מצפון, בר-כוכבא ממזרח, מרכז דן במערב וז'בוטינסקי מדרום.

 

שלבי התכנית כפי שהם מתוכננים היום

 

במסגרת תכנית הבנייה שנערכה על ידי משרד ישר אדריכלים ואשר הופקדה בימים האחרונים להתנגדויות הציבור, מבני המגורים הישנים אמורים להיהרס ותחתם אמורים לקום 5 בנייני מגורים בני 6 קומות אשר יכללו 153 דירות חדשות שמתחתיהן תהיה קומת מסחר. בצמוד למבני המגורים אמור לקום מגדל משרדים ומסחר בן 58 קומות אשר יפנה לרחוב ז'בוטינסקי. במקום אמורים לקום 5,100 מ"ר שטחי ציבור שיהיו רשומים על של עיריית בני ברק.

 

תכנית פינוי-בינוי ייחודית וראשונה מסוגה

 

עבור עיריית בני ברק, זו תכנית פינוי-בינוי ראשונה, ופרך לכך, היא גם ייחודית בישראל, מפני שלראשונה מספר הדירות המקורי יישאר על כנו. מכיוון שהעירייה לא הצליחה לשכנע את דיירי המקום לעבור לשטחי קרקע חלופיים, יזם הפרויקט לא יוסיף דירות נוספות לפרויקט המתוכנן ותמורה ההשקעה שלו במבני מגורים חדשים, הוא יקבל שטחי משרדים. כאמור, בעלי הדירות סירבו לעבור לשטחים חלופיים שהעירייה הציעה להם, וביקשו להמשיך ולהתגורר במתחם במבנים החדשים.

 

לאור המצב שנוצר, קודמה התכנית הייחודית אשר משלבת מגורים באזור תעסוקה שוקק חיים. מגבלה נוספת שהמתכננים היו צריכים לקחת בחשבון, היא צביונה הדתי של העיר, כשתושביה החרדים אינם משתמשים במעליות בשבת. לכן הוגבל גובה הבניינים לשש קומות, כאשר למגדלי משרדים אין הגבלה של גובה, וזאת הסיבה שגם שבגללה, היזם קיבל כתמורה להשקעה שלו, שטחי מסחר ולא יחידות דיור.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon