פרויקט התחדשות עירונית מגיע לתוואי הרכבת הקלה

 

לאחרונה הודיע שר הבינוי והשיכון, השר גלנט, כי בשנת 2018 יפורסמו המכרזים לתכנון פרויקט בנייה גדול על הקו האדום של הרכבת הקלה. כמו כן, הודיע השר כי בעשור הקרוב, ההתחדשות העירונית תהווה 20% מהבנייה החדשה בישראל.

 

מדוע כדאי להשקיע בתכניות בנייה לצד תוואי הרכבת הקלה

 

במהלך כנס "הארץ" אשר נערך לפני מספר ימים, הודיע שר הבינוי והשיכון, השר יואב גלנט כי בשנה הקרובה, 2018, יפורסמו מרכזים לקידום פרויקטים של התחדשות עירונית המתוכננים לקום על תוואי הרכבת הקלה. בנוסף, השר דיבר על הפוטנציאל ליצירת אלפי יחידות דיור, לפי דבריו כ-150 אלף יחידות דיור, הטמון באזורים שבהם תוואי הרכבת הקלה. להלן הישובים שאותם ישרתו קווי הרכבת ושלאורכם מתפרסים תוואי הרכבת: תל אביב, חולון, בת ים, בני ברק, רמת גן ופתח תקווה.

 

השר הוסיף ואמר, כי משרדו ורשויות נוספות הקשורות לפרויקטים המתוכננים, יקלו בכל מה שקשור לחניות ושהמקומות יהיו אטרקטיביים מפני שהגישה לרכבת הקלה תהיה יותר נוחה, ושבכוונתו ליצור עירוניות חדשה. הוא עוד הוסיף, כי במקביל לצירי הרכבת הקלה תיווצר התחדשות עירונית, שטחי מסחר ועוד.

 

האתגרים הגדולים בתחום הבנייה וההתחדשות העירונית

 

השר גלנט התייחס לאתגרים הגדולים שאיתם משרדו מתמודד ויתמודד בעתיד, חלקם קשורים לפרויקט של ההתחדשות העירונית. הוא התייחס למחירי הדיור אשר הכפילו את ערכם בעשור האחרון כשרוב האוכלוסייה הזקוקה לפתרונות דיור, מתרכזת באזורים שבין חדרה לאשדוד. לדבריו, משרדו עומד בפני אתגר של יצירת כמיליון דירות ב-20 השנים הבאות. הוא טען כי אחד הנושאים הבעייתיים ביותר העומדים בפני משרדו, היא הקמת שכונה במדינה, אשר משתרעת על פניי 15-20 שנה מהרגע של התכנון ועד הכניסה של הדיירים לביתם.

 

השר הבהיר שזאת מציאות שלא ניתן לחיות איתה והיא אינה דומה באף מדינה אחרת. כתוצאה מכך, המשרד נאלץ לפזר את האוכלוסייה גם באזור הפריפריה, לסייע לאוכלוסיות החלשות באמצעות הדיור הציבורי ובסיוע בשכר הדירה. בנוסף, השר התייחס לאתגר הגדול של משרדו, והוא ההשקעה הנדרשת בתחום ההתחדשות העירונית. הוא ציין בדבריו את הכמות הגדולה של אישורים שניתנו לבנייה בהתחדשות עירונית ואת הכוונה להכפיל את כמות האישורים בזמן הקרוב. הוא עוד הוסיף כי בתוך עשור, ההתחדשות העירונית תהווה 20% מהבנייה החדשה בישראל.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon