מה חדש בפרויקט התחדשות עירונית

 

הפרויקט הארצי של התחדשות עירונית צובר תאוצה. סימנים לכך ניתן להבחין לפי ההשקעה של ראשי ערים, בעיקר במרכז הארץ בקידום הפרויקט בעריהם.

 

אילו ערים מתכוננות למתיחת פנים

 

פרויקט ההתחדשות העירונית נכנס להילוך גבוה באזורים שונים בארץ, אך בעיקר במרכז, לאחר שראשי ערים, הגבירו את הקצב לקראת הפעלת התכנית בעריהם. ערים רבות באזור השרון, בצפון, בשפלה ובמרכז החליטו לשנות את המרקם העירוני שלהן ולרענן את חזותן כשהן מחליפות את הנוף העירוני לנוף חדשני ומודרני. ערים כמו הרצליה, רמת גן, רעננה ותל אביב, נהנות כבר עכשיו ממיזמים חדשים אשר תורמים למראה צעיר של עריהן.

 

רמת גן מובילה בראש

 

לפי נתונים אשר פורסמו באתר מדלן, העיר המובילה בארץ בקידום פרויקט תמ"א 38 היא העיר רמת גן. היא מובילה בפער ניכר על פני ערים אחרות עם כ-20% מכלל הפרויקטים אשר אושרו בארץ. לפי אותם נתונים, כ-250 בניינים באזורים שונים בעיר כבר אוכלסו או קיבלו היתר בנייה, ואליהם מצטרפים עוד כ-400 מבנים נוספים אשר ממתינים להיתרים. על פי נתוני אותו אתר, תל-אביב ניצבות במקום השני מבחינת היקף הפעילות של ההתחדשות העירונית, כאשר 12% מסך הפרויקטים של תכנית תמ"א 38 כבר אושרו. בנוסף, האתר מוסר כי כ-160 בניינים בתל-אביב כבר אוכלסו או קיבלו היתר בנייה, ושעוד כ-350 מבנים ממתינים לקבלת ההיתרים הנדרשים.

 

תושבי אשדוד כבר נהנים מפרויקט התחדשות עירונית

 

העיר אשדוד אינה נחה לרגע, וגם היא הצטרפה לרשימה מכובדת של ערים שנהנות מפרויקט התחדשות עירונית. היקפי הבנייה במסגרת פרויקטים שונים הולך וצובר תאוצה. בעיר היקף גדול מאד של דירות ישנות אשר ממוקמות בקו ראשון לים והן עומדות לעבור תהליך של התחדשות עירונית. היתרון הגדול של אותן דירות, הוא כמובן המיקום המעולה שלהן, עם נוף פתוח לים, מאפיים המושך קונים פוטנציאליים. עיר נוספת המאופיינת על ידי חופיה המקסימים, היא העיר נתניה. בדומה לאשדוד, נתניה רוצה לעבור מתיחת פנים וליהנות מאחד המאפיינים היותר מזוהים עם העיר, חופיה המוזהבים. אם בעבר הוקמו שכונות חדשות בפאתי העיר, היום עיריית נתניה מעוניינת לקדם את ההתחדשות של מרכז העיר.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon