מה זה בדיוק מחיר למשתכן?

 

אנידור      |      14.06.2016      |       15:18

 

מחיר למשתכן

 

לקראת סוף חודש מאי (2016), שווקו בהצלחה במסגרת התוכנית מחיר למשתכן, קרקעות לבנייה של כ- 2200 יחידות דיור: 1092 דירות חדשות ייבנו בטירת כרמל וכמות דומה של דירות מוזלות (1042 במספר) ייבנו בקרית ביאליק. כמו כן שווקה קרקע לבנייה של 65 דירות חדשות במכרז נוסף בחצור הגלילית.  

 

מאחר ולפי התנאים של המכרזים, היזם הזוכה הוא זה שהגיש את ההצעה הנמוכה יותר לפי מ"ר בנוי, ניתן לנתח את ההצעות הזוכות כדי לחזות את המחירים הסופיים של הדירות שיוצעו לזכאים: לפי התחזיות המחיר הממוצע של דירה למכירה בשטח של 100 מ"ר בקרית ביאליק (שכונת אפק) צפוי לנוע בין 970 אלף ₪ למיליון ₪ ואילו דירה בת 120 מ"ר צפויה לעלות 1.15-1.19 מיליון ₪.

 

רק כדי לסבר את האוזן נציין עוד שבחצור הגלילית, צפוי לעמוד מחירה של דירה בת 100 מ"ר הכוללת מרפסת וחנייה פרטית על כ- 595 אלף ₪ בלבד. אז מה זה בדיוק מחיר למשתכן וכיצד בישראל של 2016 ניתן להזכיר את המחירים שצוינו לעיל ברצינות גמורה? פנינו למומחים של פורטל ארץ חדשה והבאנו לכם את כל התשובות.

 

 

 

תוכנית מחיר למשתכן – קווים לדמותה

תוכנית מחיר למשתכן היא למעשה חוד החנית בשורה ארוכה של צעדים שיזמה הממשלה בהובלת משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון. המטרה היא להקל על משפחות צעירות לרכוש את הדירה הראשונה שלהן בתנאים מועדפים.

במסגרת התוכנית מעניקים לרוכשי הדירות הנחה של לכל הפחות 200,000 ₪ על ידי הצעדים הבאים: סבסוד של עלות הקרקע לבנייה (עד 80%), הזמנת קבלנים להשתתף במכרזים ולהפקיד את פרויקט הבנייה בידי הקבלן שיגיש את ההצעה הנמוכה ביותר (למ"ר לדירה), מתן מענקים לרוכשים וסבסוד פיתוח לקבלנים בסך מצטבר שיכול להגיע ל- 100,000 ₪.

 

 

 

מה הם תנאי הזכאות?

לפי המידע שקיבלנו מפורטל ארץ חדשה, לתוכנית יכולים להצטרף אנשים שאין בבעלותם דירה, שלא היו להם זכויות בדירה (או בחלק מדירה) בשש השנים האחרונות ושגם אין להם זכויות במגרש המיועד למגורים. על הזכאים להיות זוגות נשואים או זוגות ידועים בציבור, הורה יחידני עם ילד אחד לפחות, נכים בני 21 לפחות או יחידים מעל גיל 35 (אלמנים, גרושים או רווקים). כמו כן ב"ארץ חדשה" מוסיפים כי מעבר לכך, אם ברצון המתעניינים לרכוש דירה באזור שבו הם מתגוררים כבר מספר שנים, תינתן להם עדיפות על פני אלו שלא התגוררו באזור.  

 

 

 

מענק לרוכשי דירות

רוכשי דירות במסגרת הפרויקט יוכלו לקבל מענק מהמדינה אם ישכילו לרכוש דירות בפריפריה. גובה המענק נע על טווח של 40,000-60,000 ₪ והוא ניתן לא במקום, אלא בנוסף על ההנחה הניתנת עבור רכישת הקרקע. עצם קבלת המענק וגובה המענק נקבעים לפי הערך של הקרקע, כך שאם ערך הקרקע נע בין 50,000 ₪ ל- 100,000 ₪, המענק שיתקבל יהיה בגובה של 40,000 ₪ ואילו אם ערך הקרקע הוא עד 50,000 ₪, גובה המענק יהיה 60,000 ₪. הרוכשים יקבלו את המענק באמצעות הבנקים עם קבלת המשכנתא, לאחר שיחתמו על חוזה רכישת הדירה.

 

 

 

אז איך מתחילים?

אם אתם זכאים לדירה במסגרת התוכנית ומעוניינים להצטרף, כדאי שתכירו את השלבים הבאים:

  • הוצאה של אישור זכאותישנן שלוש חברות שניתן לפנות אליהן, גם באופן מקוון, כדי לקבל אישור זכאות: עמידר, מילגם ומגער. הוצאת האישור מותנית כמובן במילוי הפרטים האישיים, צירוף המסמכים הרלוונטיים לאישור הנתונים שנמסרו ותשלום של 240 ₪.
  • כניסה לאתר ההרשמה להגרלות14 ימי עבודה מיום קבלת הזכאות ניתן להירשם לאתר ההגרלות (הצורך בהגרלה מעיד על כך שהביקוש לדירות במסגרת התוכנית גבוה מההיצע).
  • הרשמה להגרלהבאתר ההרשמה ניתן למצוא את רשימת הפרויקטים המלאה כשבאפשרות המתעניינים להירשם לכמה פרויקטים שרק ירצו במקביל, ללא כל הגבלות.
  • המתנה להגרלה ולהודעה על תוצאות ההגרלההזוכים יקבלו הודעה מסודרת ורשמית בדואר האלקטרוני.
  • בדיקת אפשרויות מימוןלאחר הזכייה על הזוכים לבדוק מה הן אפשרויות המימון שלהם ולוודא שהם זכאים לקבלת משכנתא.
  • בחירת הדירה מול החברה הבונה וחתימת החוזהבשלב הסופי יוזמנו הזוכים למשרדים של החברה שבנתה את הפרויקט על מנת שיוכלו לבחור את הדירה הרצויה ולחתום על חוזה הרכישה.

 

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon