לפי נתוני הלמ"ס: מחירי הדירות ממשיכים לטפס

 

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) אשר התפרסמו לאחרונה, מגלים כי ברבעון השלישי של שנת 2017 המחיר הממוצע של דירה עלה ב-0.5%. מה ניתן להסיק מהנתונים על המצב הנוכחי של שוק הנדל"ן בארץ

 

מחירי הדירות ממשיכים לעלות

 

נתונים שפורסמו לאחרונה על ידי הלמ"ס מגלים כי בחודשי אוגוסט-ספטמבר 2017 מחירי הדירות עלו בשיעור של 0.4% לעומת המחירים בחודשי יוני-יולי. בסה"כ עלו מחירי הדירות בשנה שחלפה (8-9/2016 עד 8-9/2017) בשיעור של 4.2%. בנוסף, עוד עולה מהנתונים אשר פורסמו ביום ג' האחרון, כי ברבעון השלישי של השנה, מחירה הממוצע של דירה עלה ב-0.5%. כלומר, המחיר הממוצע היום של דירה הינו 1,473 מיליון ₪ לעומת 1,466 מיליון ₪ ברבעון השני. בלמ"ס ציינו כי הנתונים המפורסמים כוללים את כל העסקאות מבלי להתחשב במאפיינים השונים של הדירות.

 

איזו מגמה מסתתרת מאחורי הנתונים של הלמ"ס?

 

הנתונים המתפרסמים בדוח הלמ"ס מצטרפים לנתונים אשר התפרסמו בתקופה האחרונה והינם מעידים על המשך מגמת ההאטה והקיפאון בענף הנדל"ן. בנתונים אשר פורסמו על ידי אגף הכלכלן הראשי באוצר, דיווח על ירידה של כ-26% במספר הדירות אשר נמכרו שלא במסגרת של פרויקט מחיר למשתכן.

 

חשוב לציין כי הנתונים מושווים לחודש ספטמבר אשתקד. בנוסף, חלה ירידה של 14% בהשוואה לחודש אוגוסט. נתונים נוספים המתפרסמים בדוח מספרים על כ-7,300 דירות אשר נרכשו בחודש ספטמבר, כשמתוכן כ-400 דירות נרכשו במסגרת פרויקטים מחיר למשתכן. מדובר באחד הרבעונים החלשים ביותר בשוק הנדל"ן מאז שנת 2014, בתקופה שבה שציבור המתין ליישום התוכנית מע"מ אפס.

 

יש גם חדשות טובות: מחיר דירת 4 חדרים בת"א למכירה בפחות מ-3 מיליון ₪

 

למרות הידיעות המדאיגות הנוגעות לעלייה במחירי הדירות ובקיפאון בשוק הנדל"ן, ישנה ידיעה שעשויה לשמח קונים פוטנציאליים לדירות 4 חדרים בתל אביב. בידיעות אשר פורסמו בתקופה האחרונה, נודע כי שוויה של דירת 4 חדרים בתל אביב ירד מתחת לסכום של 3 מיליון ₪. ידיעה זו מפתיעה, בעיקר בשל הגידול בכמות עסקאות הנדל"ן שנרשמה ברבעון המדובר. תשובות לשאלה, האם השינויים מסמנים שינוי במגמה בשוק הנדל"ן ניתן יהיה לקבל רק בעתיד כאשר יתפרסמו דירות בתל אביב למכירה.

 

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon