הקבוצה מציגה מעל ל-30,000 דירות חדשות שמחכות לך באתר מלא את הפרטים הבאים:

Search Icon
Search Icon
Search Icon
Search Icon
לחצו כאן עבור מציאת הבית המושלם

המציאות משנה את כללי המשחק במחיר למשתכן

 

שינוי מעניין וחיובי עבור המתעניינים ברכישת דירה באמצעות פרויקט מחיר למשתכן. במכרז של מחיר למשתכן בעפולה שנסגר לפני מספר ימים, נמסרה הודעה מפתיעה ע"י רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ומשרד האוצר. ההודעה מבהירה כי במגמה שונה מהעבר, גם דירות רגילות יוצעו למתעניינים באותם התנאים של דירות הרשומות בפרויקט כדירות המוצעות במחיר מוזל.

 

המציאות שינתה את כללי המשחק

 

משהו טוב קורה בפרויקט המחיר למשתכן, לפחות עבור המתעניינים ברכישת דירה במסגרת הפרויקט בעיר עפולה. אם בעבר יזמים וקבלנים התלוננו שההשתתפות במרכזים של הפרויקט כללה רק דירות מוזלות מקשה עליהם, היום, נוצר שינוי במגמה, כאשר דירות שבעבר היו למכירה בשוק החופשי, מוצעות במסגרת הפרויקט בתנאים דומים של הדירות שנועדו מראש להשתתף במכרזים.

 

הסיבה לכך נעוצה בביקוש הדל בדירות חדשות המוצעות בשוק החופשי. המציאות בשוק הנדל"ן הישראלי גורמת לקבלנים לשנות את יחסם לפרויקט והם, ביוזמתם, מוסיפים דירות "רגילות" לצד הדירות המוזלות המובטחות לציבור הזכאים. קריאה נכונה של מפת הנדל"ן במדינה, עשויה לחסוך לקבלנים המתנה ארוכה של קונים פוטנציאליים לדירות בשוק החופשי. במיוחד כאשר במסגרת מחיר למשתכן תמיד יהיה מי שירצה לקנות את הדירה בתנאים נוחים ובאופן מיידי.

 

השינוי שרבים מרוויחים ממנו

 

השינוי בגישה של היזמים והקבלנים משפר את סיכוייהם של המשתתפים במכרז למצוא את הדירה המתאימה בפרק זמן קצר יותר. השתתפותן של דירות נוספות במכרזים מגדילה את הסיכויים של הזכאים למצוא דירה שתענה על דרישותיהם מבלי שיצטרכו להמתין למכרזים נוספים. הרווחים עבור הקבלנים שהחליטו להגדיל את מספר הדירות המשתתפות במכרז, מתבטאים בהיבטים שונים. ראשית, הם זוכים לשיווק חינם, כאשר את הפרסום והשיווק של דירותיהם, מבצעת המדינה, בעת שהיא מפרסמת ומשווקת את המכרז.

 

בנוסף, יש להם הזדמנות מצוינת למכור דירות שעשויות להישאר על המדף עוד זמן רב. אמנם, אחוזי הרווחים במכירת דירה במסגרת של מחיר למשתכן, נמוכים מהרווחים הצפויים במכירה בשוק החופשי, אבל במציאות של האטה בשוק הנדל"ן, לפעמים עדיף לספוג ירידה מסוימת ברווחים, על פני האפשרות של עשרות דירות על המדף הממתינות לקונים פוטנציאליים.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon