הביקורת עבדה: זוכי מחיר למשתכן בפריפריה יזכו לגידול בהנחה

 

הפרויקט מחיר למשתכן זוכה שוב לעדכון ולשדרוג על מנת להפוך ליותר אטרקטיבי בעיני הציבור. עקב ביקורת מצד גורמים שונים הקשורים לשוק הדיור, הוחלט להרחיב את הסבסוד לקבלנים בפרויקטים המתבצעים בפריפריה.

 

בעקבות הביקורת: תוגדל ההנחה לזוכי מחיר למשתכן בפריפריה

 

בקבינט הדיור התקבלו שתי החלטות חשובות הנוגעות לתכניות בנייה בפריפריה. הראשונה, להרחיב את הסבסוד על פיתוח הקרקע לקבלנים, והשנייה, להקצות מחצית מהדירות בפרויקטים המתבצעים בפריפריה במחירי השוק. ההחלטות התקבלו עקב ביקורת שנמתחה על פערי ההנחות בתכנית מחיר למשתכן בין אזור המרכז לבין הפריפריה. ההחלטות כללו את הכוונה להגדיל את הסבסוד של פיתוח הקרקעות הניתן במסגרת תכנית מחיר למשתכן ביישובים שידוע שערך הקרקע שלהם נמוך. הביקורת התייחסה לפערים משמעותיים בין ההנחות הניתנות לפרויקטים המתבצעים במרכז הארץ לבין פרויקטים המתבצעים בפריפריה. בנוסף הוחלט להגדיל את ההנחות המוענקות לזוכים באותם היישובים.

 

מה עומד מאחורי ההחלטות של קבינט הדיור

 

מאחורי כל שינוי או החלטה הנוגעים לתכניות בנייה בפריפריה בישראל, נמצאת המטרה האמיתית של אותם שינויים או החלטות, והיא, הגדלת העניין של ציבור הרוכשים בפרויקטים המתבצעים ומשווקים בערי הפריפריה. גם הפעם, ההחלטות אשר התקבלו בקבינט הדיור, נוגעות להגברת העניין של הציבור ע"י הגדלת ההנחות הניתנות לציבור הרוכשים כאשר הם מתכוונים לקנות דירה בפריפריה. כמו כן, שההקלות והנחות הניתנות לקבלנים יגבירו את עניינם של יזמים וקבלנים, לבנות בערי הפריפריה השונות. בקבינט הדיור מקווים שאת הכסף שהקבלנים יחסכו בהנחות, הם יוכלו להשקיע בהנחות שהם יעניקו לרוכשים פוטנציאליים. נושא הכדאיות עובד בכל הכיוונים. גם עבור מי שבונה את הדירות וגם עבור מי שרוצה לקנות אותן.

 

הגדלת הכדאיות לרכישת דירות בפריפריה

 

החלטה נוספת אשר התקבלה בקבינט הדיור מתייחסת לשיווק הדירות באותם הפרויקטים. הוחלט כי מחצית מיחידות הדיור באותם הפרויקטים ישווקו לרוכשים המגיעים מהשוק החופשי. המצב כיום, מאפשר לשווק כ-20% מהדירות לקונים מהשוק החופשי. המטרה העומדת מאחורי החלטת הקבינט הינה להגדיל את הכדאיות הכלכלית וגם להרחיב את ההנחות לערי הפריפריה. כמו בהחלטות קודמות, גם הפעם מקווים בקבינט הדיור להגביר את העניין בקרב ציבור רוכשים שהם בעלי פוטנציאל לרכישה.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon