הקבוצה מציגה מעל ל-30,000 דירות חדשות שמחכות לך באתר מלא את הפרטים הבאים:

Search Icon
Search Icon
Search Icon
Search Icon
לחצו כאן עבור מציאת הבית המושלם

האם נעצרה העלייה במחירי הדירות?

התייחסותה של קרנית פלוג לעצירה בעלייה במחירי הדירות

בפגישה עם מנהלים בענף הבנייה, נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג אמרה כי לאחר עשור של עליית מחירים במחירי הדירות, בחודשים האחרונים מסתמנת מגמה של התייצבות. לפי דעתה עדיין מוקדם לקבוע האם מגמת העלייה במחירים, אכן נעצרה. פלוג עוד הוסיפה לדבריה, כי בקרב מקבלי ההחלטות קיימת הסכמה רחבה "שרצוי להימנע מתנודות חדות במחירי הדיור. היינו רוצים לראות ירידה הדרגתית במחירי הדיור", מתוך מדבריה של קרנית פלוג. כאמור, הדברים נאמרו במפגש שהנגידה קיימת בחודש יולי השנה עם מועצת המנהלים של ענף הבנייה, אשר קם בתחילת שנה זו ביוזמתו של נשיא התאחדות בוני הארץ, רוני בריק.

 

הבדלים בין המחירים באזור המרכז לאזורים אחרים

הנגידה התייחסה בפגישה להבדלים בין המחירים באזור תל אביב והמרכז לבין אזורים אחרים, כמו גם למחירים הגבוהים בשכר הדירה באזור תל אביב והמרכז. פלוג הוסיפה עוד שמקבלי ההחלטות, היו "רוצים לראות ירידה הדרגתית במחירי הדיור", דברי פלוג.

בנוסף, היא טענה עוד, שההבדלים במחירים בין האזורים השונים בארץ עומדים נגד עיניהם של מקבלי ההחלטות. במהלך הפגישה הייתה התייחסות מצד קבלנים שנכחו במקום והעלו בפני פלוג קשיים העומדים בפניהם בנוגע לשיווק דירות בפריפריה המיועדות בין היתר לזוגות צעירים. לפי טענתם של הקבלנים, זוגות צעירים רבים אינם מגלים עניין או רצון ברכישת דירות בפריפריה, גם בשל ההבדלים בין גובה ההנחה הניתנת לדירות הנמכרות בפריפריה לעומת דירות המשווקות באזורים מבוקשים בארץ.

 

האתגר המרכזי של ענף הבנייה

לפי דבריה של קרנית פלוג, תכנון לטווח ארוך הוא היום האתגר המרכזי של ענף הבנייה. היא התייחסה להשפעה הדמוגרפית על הבנייה והזכירה את תופעת ה"בייבי בום" בשנות השבעים, שהיא היום האחראית לכך, שהיום ישנה קבוצה גדולה של בני 44-30, הגיל שבו נוהגים אנשים לרכוש דירות. לפי טענתה, מדובר בקבוצה חשובה בעלת משקל גבוה כאשר בודקים מי הם קוני הדירות העיקריים באוכלוסייה. פלוג ציינה שמדובר בשינויים דמוגרפיים צפויים, אך עם זאת, כנראה שהרשויות לא הפנימו אותם בזמן ולכן היום, נוצרה בעיה של מחסור של דיור זמין לציבור גדול של אנשים.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon