האם ניתן לרכוש דירה חדשה בתקציב של עד מיליון ש"ח?

 

 

אנידור | 04.06.2016 | 16:46

 

 

האם ניתן לרכוש דירה חדשה בתקציב של עד מיליון ש"ח?

 

אני חייב לכתוב לפני הכול שטכנולוגיה אף פעם לא הרשימה אותי. כשאני מנווט את דרכי ליעד לא מוכר, תמיד אעדיף לעשות שימוש במפה מפורטת מאשר באיזו אפליקציה שבינינו לא תמיד מספקת את המידע הנכון או הרלוונטי ביותר ובדיוק באותו האופן כשאני מחפש איש מקצוע, אני מקפיד לפתוח את הפה והאוזניים ולא סומך על אתרי מדרג למיניהם, שלדעתי נשלטים על ידי אנשי המקצוע עצמם.

זה לא שאני מפחד מטכנולוגיה או משהו כזה ואת זה אני יכול לגבות בעובדה שיש לי לא מעט גאדג'טים מיוחדים שבאמת הופכים את החיים ליותר קלים בצורה משמעותית. יחד עם זאת, אני גם לא עבד של הטכנולוגיה. אני אף פעם לא אחכה בתור כדי לקנות את הדגם החדש של הטלפון החכם וכדי שבסופו של דבר אשקיע כסף או זמן באיזה חידוש טכנולוגי, אצטרך להשתכנע מעבר לכל צל של ספק שמדובר פה באיזה עניין שיכול לשדרג לי את איכות החיים בכמה רמות טובות, אם לא לחסוך לי הרבה מאוד כסף.

אבל איך כל ההקדמה הזו קשורה לתחום הנדל"ן ולמה אני מתחמק מלספק תשובה לשאלה המופיעה כאן בכותרת? ובכן, טוב שהתעניינתם, כי בדיוק על זה רציתי לכתוב לכם ממש עכשיו…

 

 

אין לי כסף אין לי

מאז ומעולם, כלומר פחות או יותר מאז שאני זוכר את עצמי, נמשכתי לתחומים הומניים. כשהייתי בן שש כבר מילאתי מחברות עם שירים וסיפורים, עד גיל עשר כבר הספקתי לאמץ פחות או יותר כל חתול עזוב שיצא לי להיתקל בו ברחוב למורת רוחם של הוריי כמובן ולפיכך אף לא אחד מהאנשים שמכירים אותי הופתע מזה שבסופו של דבר הפכתי להיות עובד סוציאלי. טוב, אפשר כמובן להוסיף לזה את העובדה שמחשבים, מכונות או כל מיני דברים לא אנושיים מעולם לא היו כוס התה שלי ואם תסובבו לי את היד אודה שגם כסף מעולם לא היה הדבר החשוב ביותר שעמד לנגד עיניי.

אז למדתי עבודה סוציאלית, קיבלתי את הדיפלומה ודי מהר השתלבתי בשוק העבודה. לצערי העצום מדובר באחד ממשלחי היד הכי פחות מתגמלים שיש ומבלי להיכנס לזה יותר מדי, אציין רק שבמשך עשר שנים אחרי סיום הלימודים, נאלצתי לממן את הוריי בשל מחלה כרונית שמנעה מהם לעבוד, אבל זה כבר באמת סיפור לפעם אחרת. מפה לשם הגעתי למצב שבו אני בן 33, נשוי פלוס שניים, עם מקצוע, תואר אקדמי ועבודה, אבל בלי דירה.   

 

 

עבודת רגליים מתישה ומייאשת

בשלב מסוים רונית (אשתי שתחיה) ואני החלטנו שזה לא עסק ושככה אי אפשר להמשיך. דיברנו עם קרובי המשפחה, הידקנו את החגורה, בדקנו את כל החסכונות, הפיקדונות, קופות הגמל ושאר ירקות שמעולם לא עניינו אותנו והבנו שאם אנחנו רוצים למצוא דירה, אנחנו חייבים לחפש בנרות כי דירות בשנת 2016 שמכבדות את דייריהן ועולות פחות ממיליון שקלים, באמת שקשה למצוא. 

אז כפי שכבר סיפרתי לכם בתחילת הדברים, לא הייתה לי שום כוונה לתת לתוכנת מחשב או לאתר אינטרנט לשלוט לי על הגורל ופשוט התחלתי לכתת את רגליי בין המשרדים של אנשי המקצוע השונים. במשך קרוב לחצי שנה ביקרתי באתרי בנייה, נפגשתי עם סוכנים רבים, ראיתי עשרות נכסים ובעיקר התייאשתי בצורה בלתי רגילה.

 

 

ועל זה נאמר – יפה שעה אחת קודם

בצר לי פניתי לחבר יקר וחובב טכנולוגיה שתמיד נמצא שם בשבילי. למזלי הוא מכיר אותי יותר טוב מכולם ובשעה שבה הייתי מיואש למשעי, הוא פשוט הציב מולי את המחשב הנייד שלו, כשעל המסך ריצדה תמונה של סלון מגורים וכמה שורות ריקות, מהסוג שצריך להזין בהן נתונים. ביקשתי ממנו שירד ממני, אבל הוא התעקש: "תראה כמה זה פשוט כפרה עליך. בבקשה ממך. רק תקליד שלוש שורות ואני מבטיח שאני יורד ממך ולא מציק לך יותר עם שום דבר טכנולוגי בחיים."

לכזו הצעה לא יכולתי לסרב: הקלדתי את האזור המבוקש, את מגבלת התקציב, את מספר החדרים ותוך שניות קיבלתי רשימה מפורטת של מאות דירות, בדיוק לפי ההעדפות המדויקות שלי. אני מוכרח לציין שלא קלטתי באותו הרגע כמה פשוט זה היה – בלי אינטרסים של סוכנים ממולחים, בלי נתונים מעוותים או פגישות שאף פעם לא מתחילות בזמן, פשוט כל המידע שאני צריך בלחיצת כפתור אחת.

האמת היא שאני כבר מבזבז יותר מדי זמן עכשיו כי אני בדיוק פורק את הארגזים בדירה החדשה, אבל הייתי חייב לחלוק. אם אתם רוצים להצטרף אלי ולא לפספס אף נכס שיכול להתאים לכם כמו כפפה ליד, היכנסו לאינדקס "ארץ חדשה" ואני מבטיח לכם שתוך דקות ספורות תקבלו יותר מידע משיכולתם להאמין שקיים. כן. זה עד כדי כך פשוט וגם אני לא האמנתי. בהצלחה!

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon