האם ניתן לקבל תמורה גדולה יותר מהיזם בפרויקט תמ"א 38?

 

בשנתיים האחרונות נרשמת התעוררות מרשימה בכל מה שנוגע לפרויקט תמ"א 38. ביישובים רבים יש פעילות ענפה בתחום המתבטאת בגידול ביזמים המציעים את שירותיהם בתנאים מפתים כדי לזכות בעסקאות נדל"ן במיוחד אטרקטיביות.

 

התחדשות עירונית זה שם המשחק

 

התחום של התחדשות עירונית הפך לתחום מרכזי לפיתוח ושיפור של ישובים רבים בארץ. אין ספק שבתקופה האחרונה, היתרונות של תהליך תמ"א 38 הפכו לברורים יותר עבור כל המעורבים בפרויקט. עבור היזמים והקבלנים, זאת הזדמנות לעבוד על פרויקטים באזורים שונים בעיר, לעיתים באזורים מבוקשים שלא ניתן היה להגיע אליהם במשך שנים.

 

עבור הרשויות המקומיות, זו הזדמנות לשפר ולשבח שכונות שונות, אשר יובילו לשיפור ניכר בחזות העיר וגם להכנסות עתידיות לקופת הרשות המקומית. עבור בעלי הדירות, זאת הזדמנות בלתי חוזרת לשדרג באופן ניכר את הנכס, בין אם מדובר בנכס שבעלי הדירה גרים בו, או נכס המיועד להשכרה או למכירה.

 

הקבלנים הגדולים מצטרפים למרוץ

 

ככל שהתהליך של תמ"א 38 הופך למבוקש יותר, נכנסים למגרש המשחקים, ה"שחקנים" הגדולים. חברות בנייה בעלות מוניטין בשוק הבנייה בארץ, החלו בשנים האחרונות להציע את ניסיונן ומשתתפות באופן פעיל במו"מ מול חברות מתחרות בעיקר בערים מבוקשות, כמו רמת גן, תל אביב, ראשון לציון ואחרות. לעיתים מדובר בהזדמנות להקים בניינים רבי קומות במקום בניינים ישנים של 3-4 קומות. מעבר לשדרוג של הבניינים עצמם, הקבלן יכול גם לזכות בפיתוח סביבתי של אזור המגורים.

 

כיצד בוחרים נכון את היזם?

 

על מנת למקסם את היתרונות והרווחים של שדרוג הבית באמצעות תהליך תמ"א 38 מומלץ לבעלי הדירות בבניין להתאגד ולהשתמש בשירותיו של משרד עורכי דין המתמחה בתחום תמ"א 38 ותחום הנדל"ן בכלל. רצוי לנהל מו"מ מול מספר יזמים ולהשוות בין התנאים שכל אחד מהם מציע. חשוב לבדוק אם ליזם יש ניסיון בתחום של תמ"א 38 והיכן הוא הקים מבנים במסגרת הפרויקט. בין היתר, כדאי לבדוק את המצב הכלכלי של הקבלן ואילו בטחונות הוא מציע לבעלי הדירות. כעיקרון, באמצעות מו"מ ענייני ויעיל, ניתן לקבל תמורה גדולה יותר מיזם מסוים, אשר ביכולתו להעניק לבעלי הדירות הטבות גדולות יותר לעומת יזמים אחרים.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon