בקרוב חלק גדול מהדירות בתכנית "מחיר למשתכן" יימכרו במחיר השוק

אודות תכנית מחיר למשתכן

 

במטה הדיור של משרד האוצר מתכוונים להגדיל את הכדאיות לעסקאות נדל"ן ליזמים ע"י שינוי במחירים של הדירות בתכנית "מחיר למשתכן", למחירים הקיימים היום בשוק. הסיבה לכך הינם הכישלונות שנחל הפרויקט בשנים האחרונות במספר ערים בפריפריה.

 

שינוי מפתיע במחיר הדירות של "מחיר למשתכן"

 

ההחלטה הדרמטית אשר הובילה להשוואת מחירי הדירות של "מחיר למשתכן", נובעת משורה ארוכה של כישלונות במכרזים לשיווק קרקעות בפריפריה. בעקבות זאת החליטו במטה הדיור של משרד האוצר לשנות את הגישה כשבקרית ביאליק כבר פורסם מכרז ראשון שבו, ייעמדו למכירה 800 מתוך 1,600 דירות במחירי השוק. בנוסף, הוחלט גם על הגדלת השיעור של יחידות הדיור אשר יימכרו במסגרת אותם מכרזים לכלל הציבור ובמחירים המבוקשים היום בשוק החופשי. ההצעה לשיווק הדירות לכלל הציבור תמנע, לפי הערכתם של מספר גורמים, את הפיכתן של השכונות שבהן מוצעות דירות במסגרת הפרויקט לשכונות מצוקה, שאליהן היו אמורים להגיע, רק מי שאינןם יכולים להרשות לעצמם לקנות דירות במחירי השוק.

 

מודל שיווק חדש

 

לפי מודל שיווק חדש, במסגרת מכרזי הבנייה של פרויקטים המתנהלים בפריפריה, יזמים יידרשו להקצות מספר קטן משמעותית של דירות מוזלות מכפי שהיה נהוג עד היום. במקום הקצאה של 100%-80% מהדירות, היזמים כעת נדרשים להקצות כ-50% בלבד מהדירות לזכאים בתכנית מחיר למשתכן. השינוי מתבטא בכך שהיזם יוכל למכור את מחצית הדירות הנוספת לכלל הציבור במחירי השוק. המטרה המרכזית של שינוי המגמה בנוגע לפרויקט הינה להגדיל את האטרקטיביות של הדירות בקרב הציבור שאינו גילה התלהבות יתרה במכרזים שהוצעו עד כאן.

 

מכרז ראשון יצא לדרך

 

בשבוע שעבר, בעקבות ההחלטה, פרסמה רשות מקרקעי ישראל מכרז ראשון לפי המודל החדש, בשכונת אפק בקרית ביאליק. בפרטי המכרז של תכנית הבנייה במקום, ייבנו כ-1,600 דירות כשמתוכן 800 יוצעו במחיר של "מחיר למשתכן" והיתר במחירי השוק. כמו כן, משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל מתכוונים בשבועות הקרובים לפרסם מכרזים נוספים בערי פריפריה נוספות כגון טבריה ועפולה. במשרד האוצר מקווים שהשינוי הדרמטי יביא לתוצאות המקוות.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon