באיזו מידה תורמים תהליכי ההתחדשות העירונית לפיתוח אזורי המסחר?

 

התהליך של התחדשות עירונית הפך לאחד הפרויקטים החשובים בארץ בכל מה שקשור לשיפור ושדרוג החזות של ערים רבות ברחבי הארץ. לתהליך כולו יתרונות רבים הנוגעים גם לפיתוח של אזורי התעשייה ברשויות השונות.

 

התרומה של התחדשות עירונית לאזורי תעשיה

 

רבים רואים בתהליך של התחדשות עירונית הזדמנות לשפר ולשדרג באופן משמעותי את החזות העירונית. מעבר לתרומה המשמעותית לשדרוג המראה של מבנים ציבוריים ומבני מגורים, ההתחדשות עירונית משפיעה באופן ישיר על אזורי תעשיה בכל מקום שבו הוא מתבצע. בין היתרונות הרבים הנוגעים לפיתוח אזורי התעשייה כדאי לציין: נגישות טובה יותר לתחבורה הציבורית, יצירת מרקם אורבני המערב עסקים ופנאי, שדרוג של שטחי מסחר בערים ועוד.

 

מדוע החלה הנדידה המוגברת לאזורים מסחריים

 

קיימים מספר פרמטרים חשובים שתפקידם לעלות את האטרקטיביות של תהליך התחדשות עירונית בשטחי מסחר באזורי תעשייה שבהם יש ריכוז גבוה של מפעלים, בנייני משרדים ומרכזים מסחריים. אם בעבר אזורי תעשייה רבים נועדו אך ורק למבנים תעשייתיים, מוסכים או מחסנים, היום ניתן לראות בנייני משרדים מפוארים, חנויות מפוארות, בתי קפה, מסעדות, פאבים ועוד.

 

שינוי המגמה בהפיכת האזורים התעשייתיים למרכזי מסחר ובילוי קשורים למספר נושאים. ראשית, הרשויות המקומיות החלו להשקיע בחזות ובדרכי ההגעה לאותם אזורים. סלילת כבישים נוחים לאותם אזורים, היטלי מסים נמוכים באזורי תעשיה לעומת המסים הגבוהים שבעלי חנויות ומשרדים נדרשים לשלם במרכזי ערים באוזרים אטרקטיביים, אולמי אירועים, בתי קפה ומסעדות שיכולים לפעול בשעות מאוחרות מבלי להפריע לסביבה ועוד.

 

 

חשיבותה של התחבורה הציבורית כאשר בוחרים מיקום למשרד, חנות או בית קפה

 

ישנם מספר פרמטרים חשובים כאשר מעבירים עסק לאזורי תעשייה. ביניהם: גישה נוחה לתחבורה הציבורית, העומסים בכבישים הפנים עירוניים, וגם מחסור במקומות חנייה. כאשר אזורי תעשייה הופכים למרכזי בילויים, עסקיים, מסחריים ועוד, הרשות המקומית דואגת לשדרוג ובהגברה של קווים של אוטובוסים באזור, ואף יוצרת פתרונות חנייה מגוונים לאלפי אנשים שמגיעים מדי יום לאזור. התהליך של התחדשות עירונית יצר ועדיין יוצר, פתרונות יעילים לנושאים שבעבר, יצרו כאב ראש רציני לבעלי עסקים ולראשי רשויות רבות בישראל.

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon