איך לזהות עסקאות מפוקפקות?

 

אסף כהן      |   01/07/2016  |   16:23

 

 

פרשיית ענבל אור וחברת אדמה גרמו לחוסר אמון בין הצרכנים לחברות בשוק הבנייה הישראלי, כך תוכלו לזהות עסקה מפוקפקת:

 

נורת אזהרה ראשונה 

כל עסקת נדל"ן חייבת להתבצע עם הרבה סבלנות. כל גוף עסקי אשר מסביר ללקוחותיו שעליהם להיות סבלניים עד שיראו רווח מהשקעתם, ראוי שיגלה סבלנות גם הוא, עד ההחלטה לחתום על השקעה בנכס. לכן, כשאתם מוצאים את עצמיכם מול שיטת שיווק אגרסיבית, בה מנסים לדחוק אתכם לסגור עסקה בזה הרגע, זוהי נורת אזהרה ראשונה. ישנם משווקים שמנצלים את הידע שלהם על חשבון הלקוח לניצול השיטה האגרסיבית כדי שאלה יוכלו לחתוך את עלויות השיווק ולקדם את מועד השלמת העסקאות.

 

נורת אזהרה שנייה

אין עסקה נטולות סיכון, והצעות לעסקאות ללא סיכונים הם נורת אזהרה בולטת. אם אנשי השיווק והמכירות לא משוחחים עמכם על הסיכונים האפשריים, או טוענים כי העסקה בטוחה בכמעט 100 אחוזים, זוהי נורת אזהרה נוספת ורצוי שתבדקו ברגעים אלו  מה משך הזמן לסיום בניית הפרויקט, מהו הסיכוי להפשרת הקרקע, האם ישנם תהליכים סטטוטוריים כלשהם, מהם עלויות המימון, מבנה הנאמנות, ולבסוף האם ישנם תנאי כניסה ויציאה מההשקעה.

 

נורת אזהרה שלישית

בביצוע העסקה, העברת הכספים צריכה להיעשות רק לחשבון נאמנות, לא במזומן!!

במידה ומנהל השיווק מציג לכם את המשפט המוכר שאתם יכולים לשלם במזומן ותקבלו הנחה מידית, זוהי נורת אזהרה אדומה. הצעה כספית כזו מגיעה בדר"כ מחברות שזקוקות לכספים נזילים, כנראה בשל לחצים פיננסיים ובמידה ואתם מתבקשים להעביר את הכסף לחשבון כללי של החברה זוהי נורה נוספת. השתדלו לשים לב לפקודת מי אתם רושמים את הצ'ק ובדקו מיהו הנאמן. ישנם לקוחות רבים המבצעים את העסקה לפי תחושת בטן וזהו מצב מסוכן מאוד עבורם משום שמנהלי השיווק יודעים לנצל זאת ובמכרים רבים, הם ימצאו את המשפט המבטיח ביותר למכירת החלום.

 

 

 

X

מלאו את הפרטים לקבלת הצעת מחיר

Name Icon

Phone Icon